Przejdź do treści

Czym jest masaż prostaty - wszystko co musisz o nim wiedzieć

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że męska kondycja seksualna oraz odczuwanie erotycznej przyjemności często wiąże się z narządem, którym jest prostata. Gruczoł ten można masować, co daje niesamowite efekty. O czym mowa oraz jak powinien wyglądać masaż analny? Dowiesz się, czytając dalej!

Na samym początku należy wiedzieć, czym w ogóle jest prostata. Jest to narząd męski, który odpowiada między innymi za procesy związane z oddawaniem moczu i utrzymaniem erekcji. Najłatwiej dostać się do niego przez odbyt, ponieważ w nim znajduje się tzw. punkt P, ewentualnie męski punkt G. Nazewnictwo nawiązujące do damskiego punktu G nie jest przypadkowe, ponieważ również mężczyźni w omawianym miejscu posiadają sporo zakończeń nerwowych, co oznacza, że stymulacja go potrafi być bardzo przyjemna, nieraz prowadząc do zjawiska, którym jest orgazm prostaty. Nazywa się tak szczytowanie, podczas którego penis może nawet nie być dotykany. Odczucia w tym przypadku są odrobinę inne, jednak wysoce satysfakcjonujące. Opinie wielu mężczyzn świadczą także o tym, że stymulacja prostaty podczas stosunku potęguje doznania i wpływa dobrze na erekcję!

Lovense - Edge, masażer prostaty sterowany aplikacją

Masaż gruczołu krokowego

Stymulacja prostaty odbywa się poprzez pocieranie narządu od strony odbytu. Istnieje wiele sposobów, by to robić, jednak specjaliści najczęściej polecają korzystanie z profesjonalnych masażerów. Regularne masaże są bardzo dobre dla zdrowia, ponieważ ograniczają ryzyko wystąpienia przerostu tego gruczołu, co może wiązać się z problemami z erekcją.

Dlaczego masażery to najlepsze rozwiązanie? Przede wszystkim są wygodne w stosowaniu. Większość modeli na rynku posiada silniki wibrujące, które nie tylko wpływają na efektywność masowania, ale też odczuwaną przez mężczyznę przyjemność. Dochodzi do tego także fakt, że zazwyczaj stymulowana jest nie tylko prostata, ale także perineum (obszar również bliski prostacie, znajduje się między jądrami a odbytem). Oczywiście, spotyka się też modele pozbawione napędów wibracyjnych.

Pieszczenie prostaty nie zawsze odbywa się z tą samą intensywnością, dlatego dobrze jest odpowiednio poznać swoje ciało, zanim spróbuje się bardziej ekstremalnych doznań. Niektórzy przecież wolą mocniejszy nacisk i wolne tempo, inni słaby nacisk i szybkie pocieranie itd. Podczas wybierania konkretnego urządzenia należy także zastanowić się nad jego rozmiarem. Decyzja w tym zakresie pozwoli kupić dobrze dopasowany masażer, dlatego „testy” można robić choćby palcem.

Trzeba jednak pamiętać, że odbyt nie posiada własnych właściwości nawilżających, dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiedniego lubrykanta. Najlepiej jest korzystać z żeli analnych na bazie wody, ponieważ masażery najczęściej są wykonywane z silikonu, a materiał ten zniszczy się podczas stosowania innych żeli. Pamiętaj również, by przed i po skorzystaniu z danego urządzenia dobrze je umyć. Zwykle wystarczy woda i mydło antybakteryjne.

Zainteresowany?

Sprawdź ten produkt w sklepie online